Zadzwoń do nas
42 715 10 61
Zgierz, Łęczycka 11
Pon - Pt 8.00 - 17.00
Sob 8.00 - 13.00
Dzwoń 42 715 10 61
Umów się na wizytę
Łęczycka 11
Zgierz

Chłodno nawet w upalnie dni

Klimatyzacja w samochodzie to wynalazek z lat 50tych ubiegłego wieku. Co do zasady działania niewiele się zmieniło od tamtych czasów, zmienia się tylko czynnik chłodzący.

Klimatyzacja to przede wszystkim komfort podróżowania. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że klimatyzacja musi być regularnie serwisowana aby działała poprawnie i nie stanowiła źródła rozwoju grzybów i pleśni.

Odwiedź nasz serwis aby przygotować samochód do letnich upałów!

Warto regularnie sprawdzać szczelność klimatyzacji oraz odgrzybiać i ozonować układ. W przewodach wentylacyjnych lubią bowiem rozwijać się niebezpieczne pleśnie i grzyby, szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Tak psuje się, najczęściej dochodzi do mikrowycieków spowodowanych nieszczelnością układu. Wraz z czynnikiem chłodzącym z układu ucieka olej smarujący sprężarkę, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do jej zatarcia i konieczności wymiany.

Ozonowanie i odgrzybianie to zabiegi mające na celu oczyszczenie przewodów doprowadzających powietrze do kabiny samochodu z niebezpiecznych grzybów i pleśni, które lubią się tam rozwijać. Ozonowanie i odgrzybianie warto przeprowadzić przed każdym latem.

Naprawiamy samochody od 1992 roku

Zachęcamy do regularnego weryfikowania sprawności układu klimatyzacji

Nawet przy niewielkich nieszczelnościach czynnik chłodzący w końcu wycieknie z układu klimatyzacji. W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia całego układu i konieczności kosztownej naprawy. Dlatego warto przynajmniej raz w roku sprawdzić szczelność układu i w razie konieczności uzupełnić poziom czynnika.

Czekamy na Ciebie w naszym serwisie.

Napisz do nas

Lub zadzwoń

42 715 10 61
+48 502 588 534